hakkımızda

Almış Olduğum Ürünü/Ürünleri İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

 

Ürün iade sürecini başlatabilmek için; üye hesabınızla giriş yaptıktan sonra Hesabım menüsündeki İade Taleplerim sayfasından Yeni Talep Oluştur butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. İade talebiniz onaylandıktan sonra 2 iş günü içerisinde ürünü tarafımıza geri gönderin. Ürün tarafımızca teslim alınıp gerekli kontroller sağlandıktan sonra ödemiş olduğunuz ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilmektedir.

Taksitli Yaptığım Alışverişin İadesi Neden Taksitli Yapılıyor?

 

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme Yaptım, Farklı Şekilde Para İadesi Olur mu?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

Para İadesi Yerine Başka Bir Ürün Alabilir miyim?

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkün değildir.

Ürün Hasarlı, Arızalı, Eksik veya Farklı İse Nasıl İade Edebilirim?

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Ürüne Zarar Verilmesi Durumunda Alıcı Cayma Hakkımı Kullanıp Ürünü İade Edebilir miyim?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı tarafımıza tazmin etmesi gerekir.

Ürünü İade Ettim, Kargo Takip Numarasını Hatırlayamıyorum. Ne Yapmalıyım?

Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda tarafımızca sorgulama yapılabilmesi için gereklidir. İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talep ederken ilgili alana girmeniz gerekir.

İade Edeceğim Ürünü Nasıl Göndermem Gerekiyor?

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur. Hesabım menüsü İade Taleplerim sayfasından Yeni Talep Oluştur butonuna basın. Açılan sayfada iade talep formunu doldurduktan sonra ürünü tarafımıza kargolayabilirsiniz.

İade Talep Ettim, Nereden Takip Edebilirim?

Üye hesabınızla giriş yaptıktan sonra Hesabım menüsündeki İade Taleplerim sayfasından iade talebinizi takip edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR