Güvenli Alışveriş

"Bir Tık Bir Dünya" sloganıyla yola çıkmış markalardan.com kurulduğu günden bu güne müşterilerinin alışverişlerini güvenli bir hale getirmek için çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktadır. Sitemizde bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla Secure Sockets Layer (SSL) ve 3D Secure gibi teknolojiler kullanılmaktadır. SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır. 3D Secure sistemi ise, kredi kartı veya banka kartıyla yapılan online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından güvenliğin artırılması için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. Aynı zamanda standart güvenlik duvarları tarafından korunan Markalardan sunucuları bilgilerinizi güvenli bir ortamda tutmak ve üçüncü şahıs kullanıcılardan korumak amaçlı tasarlanmıştır.

SSL sertifikası, 3D Secure ve standart güvenlik duvarları ile birlikte çalışarak kredi kartı ve şahsi bilgilerinizi koruma altına alır ve güvenliğinizi sağlar. Şahsi bilgileriniz üçüncü şahıs kullanıcılar ve kurumlar ile paylaşılmasına izin verilmemektedir. Satın almak istediğiniz ürünün ödeme sayfasında istenilen kredi kartı bilgileriniz, sitemiz üzerinden alışveriş yapan siz değerli müşterimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Markalardan.com sunucularında tutulmamaktadır. Sitemiz üzerinden güvenli, sorunsuz ve hızlı bir şekilde alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure Nedir?

 

3D Secure, kredi kartı veya banka kartıyla yapılan online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından güvenliğin artırılması için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip & pin uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli sanal alışveriş" çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan başarılı ödeme işlemlerinde, banka herhangi olumsuz bir durumda tüm sorumluluğu üzerine alır. 3D Secure, çalıntı bir kredi kartı ile yapılacak alışverişleri rahatlıkla önler. Sebebi de kart sahibinin telefonuna onay sms bilgisi gönderilerek ödemenin tamamlanmasıdır. Sitemiz üzerinden, kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart güvenliğinizi sağlamak amacıyla markalardan.com'da 3D secure sistemi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

 

3-D Secure Neden Güvenlidir?

 

3D Secure sistemi sayesinde yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; sanal ödeme işlemi gerçekleştiren kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız bir başka kişi tarafından biliniyor olsa dahi, yetkisiz kişilerin kartınızı internet ortamında kullanması 3D secure sitemi sayesinde engellenmektedir.

Kredi Kartı Güvenliği

 

Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişler, kullanmış olduğumuz en son teknolojiler ve en iyi servis sağlayıcıları ile güvende. Müşterilerimizin kişisel bilgileri ve güvenliği markalardan.com için en önemli konuların başında gelmektedir. Sitemiz üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Sitemize girmiş olduğunuz bilgiler hiçbir şekilde üçüncü şahıslar tarafından gözükmemektedir. Yapmış olduğunuz alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileriniz sitemizden bağımsız olarak GeoTrust Inc. tarafından 128 bit SSL protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartınızın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir.

Kartınız ile ilgili hiçbir bilgi sitemiz tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapısı Sanal POS sisteminin yanı sıra kullanmış olduğumuz SSL Güvenlik Sertifikası ve McAfee Secure/PCI Compliance gibi servisler sayesinde güvenliğiniz en iyi şekilde sağlanmaktadır. Markalardan.com üzerinden güvenli ve sorunsuz bir şekilde alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSL Sertifikası Nedir?

 

SSL sertifikası E-ticaret siteleri üzerinden bilgi transferi sırasında veri güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL sertifikası gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Ssl sertifikası, internet sitesi ve sunucu arasında veri transfer işlemi gerçekleştirildiği takdirde, verilerin şifrelenmesi vasıtasıyla güvenli olmasını sağlanmaktadır. Sertifika sistemi sayesinde şifrelenmiş verilerin kötü niyetli kişilere ulaşması durumu oldukça zordur. Sertifika sistemi büyük oranda güvenliği sağlamakta olup, şifreleme sistemindeki veriler şu ana kadar hiçbir şekilde kırılamamıştır. SSL sertifikası kredi kartı ve kişisel bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak amacıyla Markalardan.com'da kullanılmaktadır. Sitemiz üzerinden güvenli, sorunsuz ve hızlı bir şekilde alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR