Youtube: Cep Telefonu ve Tv Ekranına Nasıl Yansıtılır?

Cep Telefonu Ekranına Yansıtmak?

Çağımızın yeni medyası Youtube yayınlarını televizyonunuza yansıtmak istiyorsanız birkaç basit adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Youtube’da bulunan içerikleri televizyonunuza yansıtmak için farklı bağlantı sistemleri kullanılabilir veya kullandığınız cihaza göre pratik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak televizyonunuzda bulunan Youtube uygulamasını açın. Kumandanızın sağ yön tuşuna basarak oturum aç-ara-anasayfa ve ayarlar bölümlerini göreceksiniz. Yön tuşu ile ayarlar bölümünü seçerek kumandanızın OK tuşuna basın. Sağ ve sol yön tuşları aracılığıyla Başka bir cihaz bağla – TV veya telefonu bağla seçeneğine giderek tekrar OK tuşuna basın. Daha sonra kablosuz ağ ile bağlantı kur seçeneğinin hemen altında bulunan TV kodu ile bağlantı kur seçeneğini seçerek yanında beliren ve sayılardan oluşan 12 haneli kodu not edinin. Kodu aldığımıza göre son aşamaya geçebiliriz. Tarayıcınızın adres çubuğuna https://www.youtube.com/pair adresini girerek Youtube’un ilgili sayfasına ulaşın. Açılan sayfada TV kodu gir kısmına, az önce not aldığınız 12 haneli kodu girin ve Bu Tv’yi ekle seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerin ardından artık Youtube yayınlarını televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Televizyon Ekranına Yansıtmak?

Youtube’da yayınlanan içerikleri Cep telefonunuza yansıtmak için ilk olarak televizyonunuzda Youtube’u açın. Daha sonra Oturum Aç – Ara – Anasayfa ve Ayarlar bağlantılarını göreceksiniz. Buradan Ayarlar bağlantısına tıklayarak Başka bir cihaz bağla – Tv veya Telefonu bağla seçeneğine gelin. Kablosuz ağ ile bağlantı kur seçeneğinin altında bulunan TV kodu ile bağlantı kur seçeneğini seçin. Açılan ekranda sayılardan oluşan 12 haneli bir kod çıkacaktır. Bu kodu bir yere not ederek cep telefonunuzdan Youtube uygulamasını açın. Uygulama içerisinde bulunan Ayarlar bölümüne giderek, TV’de izleyin seçeneğini seçin. Açılan ekranda TV kodu gir yazan yere tıklayarak az önce not aldığınız 12 haneli kodu bu alana girin. Kodu girdikten sonra aktif olan Balan seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerin ardından Bağlantı başarılı olursa telefonunuzda Youtube TV adlı TV’ye bağlı” yazısı belirecektir. Bu bilgilendirmeyi aldıysanız artık telefonuzdan istediğiniz Youtube videosunu izleyebilirsiniz.

Bu arada ürün incelemeleri, ürün tanıtımları ve ürünler hakkında yeni yüklenen videolardan haberdar olabilmek için markalardan.com Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir