Arçelik Fırsat Kampanyası
  • Güvenli Alışveriş
  •   444 74 71

 

 

İPTAL ve İADE ŞARTLARI

İade Prosedürü:

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?  
 
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde Markalardan.Com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.  
* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.  
*iade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda belirttiğimiz linkten kayıt yapmanızı rica ederiz. Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü teslim aldığınız kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler kargo firması tarafından alınmayacaktır. Bu sebeple mutlaka belirtilen linkten bildirim kaydı yapmanızı rica ederiz.  
Bildirim formunu www.markalardan.com/iletisim.asp linkinden yapabilirsiniz.  
** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.  

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!  

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.  

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir:

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.  
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.  
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.  
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte .......... KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.  
- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )  

Özel Ürünler için iade şartları  

TELEFON iadesinde:
- Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs. olmamalıdır.  
- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.  
 
Diğer Ürünlerin iadesinde;  
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.  
Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.  
- Her türlü yazılım ve programlar  
- DVD, VCD, CD ve kasetler  
- Taşınabilir bilgisayarlar  
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)  
- Her türlü kozmetik ürünleri  
- Her türlü iç giyim ürünleri  

ÖLÜ PİKSEL Hakkında 

Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör , TV ya da Notebook ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslar arası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır.  
LCD Panel üretiminde pixel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” ( Bright Dot ) veya karanlık/siyah nokta ( Dark Dot ) oluşabilmektedir. Monitör, üreticileri üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” ( ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.  

İade İşlemleri  

- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli e-dekont olarak gönderilmektedir.

İptali prosedürü:

Siparişimi nasıl iptal edebilirim? 
Siparişinizi siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz.
Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.  
Bazı ürünlerde online sipariş iptal işlemi yapılamaz. Örnek: Çiçek, Koltuk siparişleri  
ÖNEMLİ NOT: Havale ödemeli siparişlerin iptal edilmesi durumunda tarafınıza gönderilen alacak dekontunun banka hesabınıza geri ödemesi aşamasında sizden banka hesap bilgileriniz talep edilecektir. Bu sebeple dekont onay/red işlemleri sırasında ödemeyi yapan kişiye ait banka hesap bilgilerinizi (banka adı-şube kodu-hesap numarası) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Aksi durumda ödeme işlemlerinizde sorun yaşanabilir.