Renkler Ruhunuzu Yansıtıyor! Sende Rengini Seç

Birçok insan gibi sizde kendinizi ve yaşamınıza olan etkisini yansıtacak rengin ne olduğunu merak edip detaylı araştırmalar yapmışsınızdır. Çünkü renkler insanın ruh halinin dışa yansımasıdır. Bazı renkler sizi içe kapanık yaparken, bazıları ise enerjik görünmenizde yardımcı olur. Yapılan araştırmalarla renklerin insan psikolojisinde, davranışlarında ve yönelimlerinde önemli etkisi olduğu kesinleşmiştir.

Her insan kendine rahat ve huzur bulacağı ortamları tercih eder. Giyiminden ev tasarımına, hayatını renkli ve güzel yapmayı hedefler. Ve bunları yaparken de renk seçimine önem gösterir. Çünkü biz insanlar zorlu hayat temposunda kendimizi motive etmeye ihtiyaç duyarız. Sevdiğimiz renkleri kullanmak bize huzur verir. Mesela evimizdeki koltuğun, halının, duvarın, eşyalarımızın, ev aletlerimizin renklerini seçerken hem şık hem de huzur versin isteriz. Aslında bunu yaparken çoğumuz renkleri pek önemsemeyiz. Sadece uyum ahenk ararız. Aslında renk seçimini yaparken farkında olmadan ruhumuzu da yansıtırız.

Ev dizaynı ve bu düzen esnasında renk uyumunu yakalamak mutlu bir yaşam sırrı aslında. Renklerin insan hayatında isteğe dönüştüğü günümüzde evinizin konsepti için renk seçme ayrıcalığını müşterilerine sunan markalardan.com renk ayrıcalıklarını tüketiciye sunarak pazardaki farklılığını korumaktadır. Markalardan.com’un renk seçme özelliği sayesinde siz istediğiniz rengi seçersiniz, seçmiş olduğunuz renkteki tüm ürünler listelenir. Dilerseniz Rengini Seç Özelliği ile ilgili hazırlamış olduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

Hangi renk ruhunuzu yansıtıyor keşfedelim mi?

Kırmızı renk; Sıcak, ateş, kan, şehvet, aşk, samimiyet, güç, heyecan ve agresiflik gibi kavramları simgeler. Kırmızı rengi sevenler, güç ve iktidara düşkün, gücüne güvenen arzulu ve hırslı insanlardır. Mavi; Yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. Bu rengi sevenler, toleranslı, hoş görülü, çevreleri ve kendileri ile barışık, sabırlı ve fedakâr insanlardır. Sarı; şakacılığı, aydınlığı, samimiyeti ve hayata karşı rahat bir tutumu simgeler. Sarı rengi sevenler, özgür ve bağımsız olmayı seven, hayat dolu, enerjik ve ikna kabiliyetleri yüksek kişilerdir.

Yeşil; yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeler. Bu rengi sevenler, kendilerine değer verme duyguları çok fazla olan, ısrarcı, doğrucu ve inandırıcılığı ile çevresindekileri etkileyen kişilerdir. Siyah; tartışmalı bir renk. Bir taraftan karanlık ve kötülüğü simgelerken, diğer taraftan sadakat, güvenirlilik ve Dayanıklığı simgeler. Beyaz; Saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeler. Mor; asalet, zenginlik, duygusallık ve tutkuyu simgeler. Kahverengi; Durağanlık, güçlülük, olgunluk ve güvenilirliği simgeler. Pembe; romantik, narin ve huzur veren bir renktir.

Peki, sizin ruhunuz hangi renk?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir