Tefal Düdüklü Tencere Hakkında Pratik Bilgiler

Tefal clipso plus precision düdüklü tencereler ile yemek servis saatinizi siz ayarlayın o tam saatinde pişirsin! Artık düdüklü tencere açarken korkmanıza gerek kalmadı. Tefal clipso yeni patentli açma sistemi ile çok daha güvenli. Üstelik otomatik geri sayım yapma özelliğine sahip tefal clipso precision 6 litre düdüklü tencere modern ve şık tasarımı ile dikkat çekici. İşte Tefal clipso plus precision düdüklü tencereler hakkında işinize yarayacak pratik bilgiler.

Pişirme sonrası buhar nasıl çıkartılır?

Buhar çıkartmak için tavsiye edilen 2 yöntem vardır. Yavaş serbest bırakma program seçiciyi yavaş yavaş buhar konumuna getirin. Bu yöntem yahniler; sebze, parça et ve balık yemekleri için kullanılmaktadır. Hızlı serbest bırakma düdüklü tencereyi soğuk musluk suyunun altına yerleştirin ve suyu kapağın metal bölümüne akıtın. Bu yöntem çorbalar, pirinç, makarna, sütlü pudingler, yumurta kremaları, pasta ve puding karışımları, pirinç ve makarna içeren tarifler ve yüksek sıvı içeriği olan tarifler gibi sıvı ağırlıklı yemekler için, basınç düzenleyici valf serbest bırakıldığında sıvının buharla birlikte buhar valfinden dışarı çıkmasını önlemek amacıyla kullanılır. Basınç göstergesi aşağı indiğinde, tüm basınç serbest kalacaktır.

Düdüklü tencere gerekli basınca ulaşmıyor?

Düdüklü tencere kullanımı sırasında ilk 5 dakika boyunca basıncın olmaması normaldir. Düdüklü tencerenin sıcaklığı hala yükselme aşamasındadır. Ancak ilk 5-10 dakikanın ardından hâlâ gereken basınca ulaşmadıysa, lütfen şunları kontrol edin. Ocağın yanıyor ve ısı kaynağının en yüksek ayarda olmasını, kapağının düzgün bir şekilde kapatılmış olmasını, contanın doğru yerleştirilmiş ve kirli ya da yamuk olmamasına, haznede en az 2 bardak (250 ml) su olmasına, basınç düğmesinin doğru bir şekilde ayarlanmış olmasına, kilit veya basınç göstergesinin tıkalı olmamasına, tüm bunların yanı sıra düdüklü tencerenizin talimat kitapçığına göz atmayı unutmayınız.

Pişirme için ne kadar su ilave edilmeli?

Doğrudan tencere içinde pişirme için, her zaman minimum veya en az 2 bardağa eşit miktarda sıvı (25 cl veya 8,8 UK fl oz) ilave edin. Buharlı pişirme için, tencerenin dibine 75 cl (26 UK fl oz) su dökün. Maksimum dolum ile Düdüklü tencereyi, yüksekliğinin 2/3’ünden daha fazla doldurmayın. Düdüklü tencere içinde sıvı olmadan ısıtılırsa, yetkili bir servis merkezinde kontrol ettirin. Ayrıca düdüklü tencerenizi belirli ısı kaynakları üzeride kullanmanızda yarar var. Uygun ısı kaynakları kullanın. Isı kaynaklarının uygunluğu için kullanım talimatlarını inceleyin. Özel Diffusal taban özelliğine sahip modeller, indüksiyonlu ocaklar dahil olmak üzere her tür ısıtma yüzeyinde son derece iyi işlev gösterir. Düdüklü tencerenin taban çapına eşit ya da daha küçük çapta bir ocak kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir