Saç Kurutma Makineleri Hakkında Bilgiler

Evlerimizde en çok kullandığımız kişisel bakım ürünlerinin başında saç kurutma makineleri gelmektedir. Bu nedenle saç kurutma makinesi alırken özelliklerine dikkat etmeliyiz. İyi bir saç kurutma makinesi hasarsız kurutma sağlamanın yanı sıra aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır. Bu özellikleri sunabilen saç kurutma makineleri genellikle sabit, titiz sıcaklık kontrolünde çalışırlar ve nemlendirme özelliği taşırlar. Çünkü saçlara hasar veren ve matlaşmasını sağlayan unsur, kurutma esnasındaki aşırı sıcaklıktır. Makinelerin ısıyı kontrollü bir şekilde yayabilmeleri saçların eşit şekilde kurutulabilmesini mümkün kılar.

Saç kurutma makinelerinde öne çıkan ve en çok kullanılan aksesuarlarından biri olan difüzör saçlarda hacim ve doğal dalgalar elde etmeyi sağlar. Başlık şeklinde makineye takılan difüzör hava akışını yavaşlatır ve bu sayede bukleli ve dalgalı saçların açılmadan, dağılmadan, şekil alarak kurutulmasına imkan tanır. Markalardan.com’da satışını yapmakta olduğumuz saç kurutma makinelerinin bir çoğunda difüzör özelliği bulunmaktadır. Saç kurutma makineleri aynı zamanda iyonlu olup olmamalarına, soğuk hava üfleme özelliği içerip içermemelerine ve difüzöre sahip olup olmamalarına göre çeşitlilik gösterirler.

Alacağınız saç kurutma makinesinden en iyi sonucu elde edebilmeniz için şu hususlara dikkat etmenizde yarar var. Islak olan saçınız önce havluyla kurulanır. Kurutma makinesinin direkt olarak ıslak saça uygulanmaması saçın nemini kaybetmesini ve matlaşmasını önler. Makinenin en yüksek ısısında çalıştırılmaması, doğrudan diplere değil de saç tutamlarına tutulması, saç kurutulurken makinenin hareket ettirilmesi önerilir.

Saç kurutma makinesi ile saçınızı kuruturken aynı zamanda saçınıza şekil vermek de mümkündür. Eğer güzel görünümlü bir saç elde etmek istiyorsanız kurutma esnasında saçlarınızı öne atmanız ve makineyi hareket ettirerek işlemi gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Böylelikle hem saçlar daha güzel bir görünüm kazanır hem de kafa bölgesinde kan dolaşımı hızlanır. Saçlarınızın kabarmamasını, basık ve düz olmasını tercih ediyorsanız kurutma işlemi sırasında saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru tarayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir