Philips Buhar Kazanlı Ütü Nasıl Temizlenir?

Zaman içinde buhar kazanlı ütülerde kireç birikebilir. Bölgenizdeki su ne kadar sertse temizlenmemesi durumunda kireç birikmesi ve katılaşması o kadar hızlı olur. Düzenli kireç temizleme, beyaz/kahverengi leke, kahverengi su ve sızıntı gibi sorunları önler. Buhar kazanlı ütünüzü düzenli olarak temizlemek, buhar çıkışını en üst düzeye çıkarır ve buharlı ütünüzün kullanım ömrünü uzatır. Peki buhar kazanlı ütü nasıl temizlenir? Bunun içi Philips ütülerde iki seçenek bulunmaktadır. Kolay kireç temizleme yöntemi (Easy De-Calc Release) ile veya akıllı kireç temizleme yöntemi (Smart Calc Clean). Bu iki temizleme yönteminden birisini uygulayabilirsiniz.

Easy De-Calc Release İle Kireç Temizleme

Philips buhar kazanlı ütülerde bulunan Easy DE-Calc ışığı yanıp sönmeye başladığında kireç temizleme zamanı gelmiş demektir. En iyi sonuçlar için bunu düzenli ütüleme rutininizin bir parçası olarak yapabilirsiniz. Kireç temizleme yaparken; Ütünüzün fişini çekin ve en az 2 saat tamamen soğumasını bekleyin. Buhar kazanlı ütüyü masanın veya lavabonun kenarına yerleştirin. Easy DE-Calc kapağının altına bir kap koyun. Kapağı saat yönüne çevirerek çıkarın. Suyu ve kireç parçacıklarını dökün. Kapağı geri takın ve saat yönünde çevirerek sıkın. Bu son işlemle birlikte artık ütüye devam etmeye hazırsınız!

Smart Calc Clean İle Akıllı Kireç Temizleme

Buhar kazanlı ütünüz uyarı sesi verdiğinde ve Calc Clean ışığı yanıp sönmeye başladığında cihazın kirecini temizleme zamanı gelmiş demektir. Su haznesini yarıya kadar doldurun ve buhar kazanlı ütünüzün açık olduğundan emin olun. Ütünüzde Calc Clean ayarı bulunan bir sıcaklık kadranı varsa kadranı Calc Clean’e ayarlayın. Ütünüzü Smart Calc Clean haznesine yerleştirin. Hazne, buhar kazanlı ütünüzle birlikte kutunun içinde verilir. Uyarı sesi duyana dek Calc Clean düğmesine 2 saniye basılı tutun. Unutmayın bazı Philips ütü modellerinde Calc Clean düğmesi, ütünün sapının ön kısmında yer alır. Buhar kazanlı ütünüzün uyarı sesi kesildiğinde ve Calc Clean ışığı yanıp sönmeyi durdurduğunda temizleme işlemi tamamlanmış demektir. İşlem yaklaşık 2 dakika sürer. Tabanı kurulamak için temiz bir havlu kullanın. Ütüye devam etmeye hazırsınız!

Son olarak tüm Philips buhar kazanlı ütü için musluk suyu veya demineralize su kullanılması önerilmektedir.. Demineralize su, ütünüzde kireç oluşumunu önlemek için en iyi seçenektir. Philips buhar kazanlı ütünüzde kesinlikle ütü suyu veya parfümlü su kullanmayın. Bunların kullanılması, ütünün kirlenmesine ve hasar görmesine ya da arızalanmasına neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir