Arçelik’ten Asista Akıllı Ev Asistanı

Arçelik’ten Asista Akıllı Ev Asistanı Kakadu Bey Sunar. Üzerinde bulunan 4 mikrofon ile beraber 360 dereceden rahatlıkla sesinizi tanıyabilen Arçelik Akıllı Ev Asistanı, ayrıca dahili hoparlörüyle beraber sizlere müzik de açabiliyor. Tüm bunlara ek olarak akıllı ev gereçlerini de yönetebilecek. Dünya’nın ilk Türkçe akıllı asistanı Arçelik Asista, sesli komutlarınızla haberleri okuyor, müzik çalıyor, evinizdeki akıllı ev aletlerini kontrol ediyor, yemek tarifi veriyor, merak ettiğiniz her soruyu cevaplıyor, hayatınızı kolaylaştırıyor.

Türkçe’yi doğal dil olarak algılama teknolojisi sayesinde Arçelik Asista sizi dinler, anlar ve isteklerinizi yerine getirir. Üzerindeki 4’lü mikrofon düzeni sesin ne yönden geldiğini anlar, yankıyı azaltıp gürültüyü bastırarak sesli komutun doğru algılanmasını sağlar. Her yönden 360 derecede 5 metre uzaklığa kadar sizi dinler ve sesli komutları algılar. Kullanıcının cihaz yönetimini sesli komut yanında fiziksel 4 tane dokunmatik tuşu vardır ve bu tuşlar ürünü kullanmak istediğinizde elinizi yaklaştırdığınız an ışıklarını yakarak kendilerini belli ederler.

Üzerindeki 360 derece renkli LED dizisi ile cihazın güncel durumu ve o anda hangi işlemi gerçekleştirdiği konusunda kullanıcıları bilgilendirir. Bluetooth özelliği ile eşleştirdiğiniz cihazlar üzerinden müzik yayınlayabilir ve eşleştirdiğiniz telefon ile görüşmeler yapabilirsiniz. NFC teknolojisi ile Bluetooth cihazlarınızı kolayca eşleştirilmesini sağlar. Hürriyet, Karnaval, TRT World gibi farklı haber kaynaklarından gündemi takip edebilirsiniz.

Ayrıca Yandex’ten yol durumunu öğrenebilir, Outlook veya Gmail’den e-postalarınızı kontrol edebilir, Meddah’ın birbirinden yaratıcı hikayelerini dinleyebilir, BiSU’dan su siparişinizi verebilir, Mucize Lezzetler ile birbirinden lezziz yemekler yapabilir ve çok daha fazlasının olduğu bir dünyaya Arçelik Asista ile ulaşabilirsiniz. Asista hava durumu öğrenme, müzik dinleme, e-posta okuma, borsa ve günlük döviz bilgilerini takip etme, uçuş bilgileri alma, eğitici içeriklerle bilgilenme gibi ürünün çeşitli özellikleri sayesinde sürekli büyüyen ve hayatın her noktasına dokunan uygulamaları barındıran bir ekosistem yaratır.

Arçelik Asista Tanıtım Filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir